انواع سبک های لباس دخترانه

مد و فشن، جریانی متفاوت و اکثرا پیوسته در استایلی که یک شخص برای پوشش خویش برمی گزیند، است. اکثر ما عمدتا هر روز با مد و استایل به نحوی رابطه داریم. اشخاصی هم که ادعا می کنند به مد توجهی ندارند و خیلی هم آن را دنبال نمیکنند، صبح ها زمان حاضر شدن و خروج از خانه، لباسی را می پوشند، که علاقه و گرایش بیشتری به آن دارند و با پوشیدن آن لباس حس بهتری پیدا می‌کنند. این بدان معنی است که مد را در انتخاب خود دخیل کرده و این موضوع هیچ ربطی به دختر یا پسر بودن شخص هم ندارد.
استایل های بسیاری در عالم مد و فشن هست که هر یک خصوصیات خاصی را شامل می شوند. فرم لباس های دخترانه‌ای مانند گوتیک، الگانت، اگزوتیک، وینتیج و… هر یک برای اشخاص و در جایگاه های متفاوتی استفاده می شوند. با گذشت زمان و به مرور هم گوناگونی این مدل ها زیادتر می شود.

در این مقاله، شما عزیزان را با متداول ترین و پر مخاطب ترین سبک لباس های دخترانه آشنا می سازیم و درمورد خصوصیات هر یک  شرح مختصری بیان می کنیم.

 

سبک های دخترانه و متداول :

 

۱– مد روز Trendy

به طور حتم دختری که دائما از مد روز پیروی می کند، همواره از آخرین اخبار دنیای مد اطلاع دارد و چه بسا قفسه لباس‌هایش را در طول یک سال، ۵ بار عوض می کند و از این عمل شگفت زده و سرخوش می‌شود. یک دختر با استایل مد روز، خبرهای مرتبط با مد و استایل را همیشه پیگیری می‌کند. استفاده از لباس های مطابق با مد روز و اکسسوری های خاص آن حس سرخوشی و زنده بودن به او می دهد. چنین فردی هیچ ترسی از تعویض و تبدیل  لباس های خود ندارد، به همین علت نزدیکان وی، او را عمدتا هر دفعه با ظاهری متمایز و نو مشاهده می کنند. تفاوت در ظاهر و به روز بودن، برای وی، همواره خوشایند و مثبت است.

 

 

۲- سبک کژوال Casual

کلمه  Casual، مفهوم ناگهانی، گذری و غیر جدی را می رساند. امکان دارد با گفتن سبک کژوال، ذهن شما به سمت بی نظمی برود. ولی، کژوال در استایل، مفهومی کاملا متضاد با بی نظمی را دارد. در استایل و فشن کژوال به اسلوب وقت به وقت و شگفت انگیز و نادر گفته می شود. خانم هایی که از استایل روز نمونه های شجاعانه و غیر مععول را حذف می کنند و اغلب در پی آسودگی خود هستند، استایل کژوال دارند. روی هم رفته، این افراد نا منظم و نامرتب که نیستند هیچ، در عوض استایلی واقعا جدید و خاص، در کنار سادگی دارند. این سبک ها با نکته سنجی های کوچک و خاصی شکل گرفته اند که تاثیرات و قدرت جذب بالایی دارند. این سبک، به عنوان پرمخاطبترین سبک های استایل دخترانه در جهان مشهور است.

 

 

۳- سبک قدیمی Vintage

یکی از پرطرفدارترین سبک ها در بین خانم ها، سبک وینتیج (قدیمی) می باشد. این سبک حاوی اکسسوری های متعارف در دنیای مد و فشن زمان های قدیم است. این یک سبک شگرف و خاص، از سال های ۵۰ میلادی سرچشمه می گیرد. رنگ هر جزئی در این سبک، باید روشن و ملیح باشد. مدل پارچه‌های استفاده شده در لباس‌های این استایل، اغلب خالدار و گلدار است. دامن، جزء جدانشدنی استایل قدیمی است. زنانی که از سبک دهه پنجاه استفاده میکنند به موهای خود یک فر متعادل می دهند و یا بسیار ساده موهایشان را دم اسبی می بندند.